Księgowość Internetowa czy tradycyjna księgowość?

W dzisiejszych czasach żyjemy w świecie nowoczesnych technologii, dlatego też coraz więcej osób zastanawia się, czy warto zamienić tradycyjną księgowość na profesjonalne biuro rachunkowe online. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są wady i zalety księgowości internetowej, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wam dokonać właściwego wyboru.

Księgowość internetowa – kto powinien skorzystać

Profesjonalna księgowość online, to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych firm, które rozliczają się z fiskusem na tzw. „zasadach ogólnych” oraz dla dla tych przedsiębiorców, którzy korzystają z podatku liniowego lub są czynnymi płatnikami VAT. Księgowość internetowa, to najlepsze rozwiązanie zwłaszcza dla mikroprzedsiębiorstw oraz niewielkich, lokalnych firm, którym nie opłaca się zatrudniać profesjonalnego księgowego. Z księgowości internetowej skorzystać powinny przede wszystkim te firmy, w których to wystawia się bardzo wiele dokumentów na stosunkowo niewielkie kwoty. W takich okolicznościach oszczędnością są największe, ponieważ zdecydowana większość biur księgowych swoje wynagrodzenie uzależnia właśnie od ilości dokumentów.

Księgowość online – największe zalety

Największą zaletą księgowości online jest oczywiście wygoda oraz ogromna oszczędność czasu i pieniędzy. Na naszym rynku jest bardzo wiele profesjonalnych aplikacji internetowych i biur rachunkowych online, dzięki którym wystawianie faktur i rachunków jest nie tylko bardzo wygodne, ale również proste i co najważniejsze bezpieczne. Korzystając z bazy danych, a dokładniej mówiąc z wprowadzonych danych swoich kontrahentów wystawianie faktur jest niemal błyskawiczne. Internetowe programy do wystawiania faktur są również bardzo tanie, zwłaszcza jak porówna je się z kosztami, które należy wydać za zatrudnienia księgowego. Dla wielu osób bardzo dużą zaletą księgowości internetowej, może okazać się również poprawność dokumentów. Dzięki automatyzacji wypełniania dokumentów przy pomocy intuicyjnych kliknięć, można uniknąć wielu literówek w nazwach, a nawet błędów w kwotach.

Bezpieczne biuro rachunkowe online

Biura księgowe online cieszą się w naszym kraju ogromnym zainteresowaniem, nie tylko ze względu na bardzo atrakcyjną cenę i wygodę, ale również ze względów bezpieczeństwa. W Polsce przepisy zmieniają się bardzo często, dlatego też łatwo popełnić błędy, które mogą srogo kosztować. W dzisiejszych czasach praktycznie każde licencjonowane biuro rachunkowe online, posiada stosowne ubezpieczenie i oferuje nam pełną odpowiedzialność za prowadzoną dokumentację. Warto więc wybierać w pierwszej kolejności te biura rachunkowe, które mają odpowiednie certyfikaty i ubezpieczenia, dzięki czemu nie będziemy obawiać się, że otrzymamy kary finansowe. Biuro rachunkowe online ma jeszcze jedną ogromną przewagę nad tradycyjnymi (stacjonarnymi) biurami księgowymi, a jest nią możliwość dostarczania dokumentów w dowolny sposób. Obecnie możemy dostarczać dokumenty kurierem, pocztą, osobiści lub oczywiście online, dzięki czemu można zaoszczędzić mnóstwo czasu, pieniędzy oraz nerwów.

Podsumowanie

Księgowość internetowa jest tak naprawdę bardzo ciekawą dziedziną, która stale się rozwija i z roku na rok ma nam coraz więcej do zaoferowania. Obecnie księgowość online przeznaczona jest głównie dla niewielkich firm, które chcą sobie ułatwić prowadzenie samodzielnej księgowości. W dzisiejszych czasach w cenie jest wygoda oraz szybkość działania, dlatego też księgowość internetowa cieszy się tak wielkim zainteresowaniem. Duże firmy niestety nie mogą skorzystać z dobrodziejstwa księgowości internetowej, ale kto wiem może za kilka lat sytuacja ta się zmieni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *